Έγκριση Erasmus+

Το Γυμνάσιο ? Λ.Τ. Μαγούλας Ν. Καρδίτσας είναι στην ευχάριστη θέση να ανακοινώσει ότι εγκρίθηκε η συμμετοχή του σχολείου ως συντονιστή σε σύμπραξη για την ανταλλαγή καλών πρακτικών μεταξύ ευρωπαϊκών σχολείων στο πλαίσιο του προγράμματος, Erasmus+ 2018, δράση ΚΑ229, με τίτλο «DYNAMIC CITIZENS OF EUROPE».

Στη σύμπραξη εκτός από το Γυμνάσιο – Λ.Τ. Μαγούλας Ν. Καρδίτσας συμμετέχουν 4 σχολεία δευτεροβάθμιας εκπαίδευσης που εδρεύουν στην πόλη Vasto της Ιταλίας, στην πόλη Τorrej?n del Rey της Ισπανίας, στην Rachita της Ρουμανίας και στην πόλη Izmir της Τουρκίας.

Το ταξίδι του σχολείου μας στην Ευρώπη ξεκινά!!

The Gymnasium – Λ.Τ. Magoula of Karditsa is pleased to announce that the participation of the school as coordinator in a partnership for the exchange of good practices between European schools under the Erasmus + 2018 program, action KA229, entitled “DYNAMIC CITIZENS OF EUROPE”, was approved.

In the partnership except for the Gymnasium – Λ.Τ. Magoulas of Karditsa includes 4 secondary schools based in Vasto, Italy, Torrej?n del Rey, Spain, Rachita, Romania and Izmir, Turkey.

Our school trip to Europe starts !!