H απονομή του Ευρωπαϊκού Βραβείου Καινοτόμου Διδασκαλίας 2022 στο Γυμνάσιο – Λυκειακές Τάξεις Μαγούλας

Στις 16/2/2023 οι μαθητές του Γυμνασίου-Λυκειακών Τάξεων Μαγούλας, μετά από πρόσκληση του Διευθυντή κ. Χαλιμούρδα Κωνσταντίνου, συγκεντρώθηκαν στην αίθουσα εκδηλώσεων του σχολείου, για να παρακολουθήσουν σχετικό βίντεο με την απονομή του Ευρωπαϊκού Βραβείου Καινοτόμου Διδασκαλίας 2022 (Κατηγορίας Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης) στο Γυμνάσιο – Λυκειακές Τάξεις Μαγούλας Καρδίτσας  από την Υπουργό Παιδείας και Θρησκευμάτων κ. Νίκη Κεραμέως.  Το Ίδρυμα Κρατικών Υποτροφιών (ΙΚΥ), το οποίο ως Εθνική Μονάδα του προγράμματος Erasmus+ είχε διοργανώσει και την τελετή απονομής, θέλοντας να επιβραβεύσει τους μαθητές και τις μαθήτριες του σχολείου για τη  συμμετοχή τους στη συνολική διεξαγωγή και υλοποίηση του σχεδίου “Dynamic Citizens of Europe” απέστειλε αναμνηστικά δώρα τα οποία και μοιράστηκαν στους μαθητές.