ΕΝΗΜΕΡΩΤΙΚΗ ΕΚΔΗΛΩΣΗ ΓΙΑ THN ΚΥΚΛΟΦΟΡΙΑΚΗ ΑΓΩΓΗ ΚΑΙ THN ΟΔΙΚΗ ΑΣΦΑΛΕΙΑ

Πραγματοποιήθηκε τη Δευτέρα 18  Δεκεμβρίου 2023 στην αίθουσα πολλαπλών εκδηλώσεων του Γυμνασίου – Λ.Τ. Μαγούλας ενημέρωση των μαθητών/τριων του σχολείου μας πάνω σε θέματα οδικής ασφάλειας και κυκλοφοριακής αγωγής από τον Αστυνόμο Β’ του Tμήματος Tροχαίας  Καρδίτσας κ. Μαυρόπουλο Βασίλειο με στόχο την κατανόηση των οδικών κανόνων, την καλλιέργεια υγιούς οδικής συμπεριφοράς και τη δημιουργία κυκλοφοριακής κουλτούρας. Εκπαιδευτικοί και μαθητές του σχολείου παρακολούθησαν με ενδιαφέρον και ευαισθητοποίηση την παρουσίαση του θέματος και εξέφρασαν προβληματισμούς και απορίες για ζητήματα καθημερινής κυκλοφοριακής συμπεριφοράς και συνείδησης.

Ο Διευθυντής , ο Σύλλογος διδασκόντων και οι μαθητές/τριες  του σχολείου ευχαριστούμε θερμά  τον κ. Μαυρόπουλο για την ενδιαφέρουσα και χρήσιμη αυτή ενημέρωση ,  ιδιαιτέρως σε καιρούς που η οδική ασφάλεια  όλων μας αποτελεί ζήτημα μείζονος σημασίας.