ΧΡΙΣΤΟΥΓΕΝΝΙΑΤΙΚΗ ΕΟΡΤΑΣΤΙΚΗ ΕΚΔΗΛΩΣΗ

Μια  υπέροχη  εορταστική  εκδήλωση  οργανώθηκε και  παρουσιάστηκε την  Παρασκευή  22  Δεκεμβρίου  2023    στην αίθουσα πολλαπλών χρήσεων  του  Γυμνασίου – Λ.Τ.  Μαγούλας  από  τους μαθητές και  μαθήτριες  του  σχολείου  μας υπό  την  καθοδήγηση  του  εκπαιδευτικού  π.  Παναγιώτη  Μίχου στα  πλαίσια  της εορτής  των  Χριστουγέννων . Οι  μαθητές /τριες  μετέδωσαν  το βαθύτερο  νόημα  της  Γεννήσεως του  Χριστού παρουσιάζοντας  ένα    δρώμενο   με  τίτλο  “Τα  4  κεριά”, και  διαβάζοντας κείμενα  και προφητείες  για  τον ερχομό  του  Μεσσία. Το  μήνυμα αισιοδοξίας  και  χαράς των  ημερών  μετέφερε  μελωδικά  και  η  χορωδία  του  σχολείου  που  έψαλλε  ύμνους  και  χριστουγεννιάτικα  κάλαντα.  Στην  εκδήλωση  παρευρέθηκαν  οι γονείς  των  μαθητών/τριων  που  χειροκρότησαν  θερμά  τους  συμμετέχοντες.    Τη γιορτή  έκλεισε  ο  Διευθυντής του σχολείου  κ. Νεοχωρίτης  Νικόλαος που  συγχάρηκε  τους  μαθητές  και  ευχήθηκε σε όλους  Καλά  Χριστούγεννα  και  μια  εποικοδομητική,  δημιουργική  και  ευτυχισμένη  νέα  χρονιά.  Ακολούθησε    μπουφές με  γλυκίσματα  για  όλους τους παρευρισκόμενους.